Малоданилівська селищна рада
Харківська область, Харківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головна

Фото без опису

До складу Малоданилівської громади входить 7 населених пунктів:

  • селище міського типу Мала Данилівка
  • село Черкаська Лозова
  • селище Лісне
  • село Лужок
  • село Караван
  • село Чайківка
  • село Зайченки

Фото без опису


Малоданилівська ОТГ розташована на північному заході Харківської області, її площа складає 94,37 км2 (0,3% площі Харківської області). Малоданилівська громада входить до складу Харківського району. Обласним та районним центром є місто Харків, відповідно до нового адміністративно-територіального устрою країни. Відстань від центру міста до центру громади складає 11 км.

Громада знаходиться у лісостеповій географічній зоні. Рельєф пересічний, клімат помірний. На півночі громада межує з м. Дергачі, на півдні з обласним та районним центром – м. Харків. Громада примикає до Харківської окружної дороги. В смт Мала Данилівка розташовані дві залізничні станції – «Підміська» та «Лозовенька» пасажирського сполучення Харків – Козача Лопань. По території громади протікає річка Лопань, в яку впадає ліва притока ріка Лозовенька та Лозовеньківське водосховище.


Фото без опису


На території громади розташований Малоданилівський заповідник. На території ХДЗВА у смт Мала Данилівка розташований лісопарк площею біля 50 га. Головна складова частина лісопарку – сосновий бір, який створювався на протязі багатьох років. Найстарішим соснам – біля 150 років, середній вік соснових насаджень – 100 років.

В створенні Малоданилівського заповідника велика заслуга Миколи Андрійовича Колєсова, колишнього директора Харківського землеробного училища (яке згодом переросло в Харківський зоотехнічний інститут, а нині є Харківською зооветеринарною академією), який проводив роботу по осушенню боліт, поліпшенню лугів, посадці сосни ручним методом на непридатному пісчаному ґрунті.


Фото без опису


Колєсовський сосновий бір являється прикрасою передмістя Харкова та місцем відпочинку для жителів, завданням яких являється – збереження неповторної краси природи селища Мала Данилівка.

Найбільш відвідуваним та улюбленим місцем для прогулянок та відпочинку громади є Фельдман-Екопарк – регіональний ландшафтний парк, один з об'єктів природно-заповідного фонду України, масштабний благодійний проект МБФ «Фонду Олександра Фельдмана», який розташований в селищі Лісне. В екопарку є зоопарк з контактною зоною, цілий рік працює гурток юних натуралістів, влітку для дітей відкрите мотузкове містечко, дитячі атракціони, є прокат велосипедів, площадка для занять йогою.


Фото без опису


На території с. Черкаська Лозова розташовано Державне підприємство «Харківська лісова науково-дослідна станція». Данилівський дослідний держлісгосп створено у 1962 році на базі Велико-Данилівського лісництва Жовтневого держлісгоспу Харківської області. У подальшому до його складу передано Липецьке (1990 р.) та Дергачівське (2002 р.) лісництва. Його загальна площа сягає 21340 га. Лісовий фонд розташований на території трьох сільських і двох міських адміністративних районів. У складі лісів панують дубові порослеві насадження. Площа штучно створених деревостанів налічує 1802 га. На базі Данилівського ДДЛГ наукові лабораторії УкрНДІЛГА проводять дослідження та впровадження своїх розробок. Серед значної кількості дослідних об’єктів (понад 100) – дендропарк площею 16 га, лісонасіннєві плантації – 26 га, випробні культури – 50 га.

Проведення дозвілля – невід’ємна частина життєдіяльності людини. В громаді щорічно проводяться державні свята та інші культурні заходи. Цікавими та яскравими об’єктами дозвілля громади є проведення народних обрядів на святах Масляна та Івана Купала, що безперечно захоплює мешканців і гостей.


Фото без опису


В Малоданилівській ОТГ розташовані наступні історичні та археологічні пам’ятки:

  • Меморіал Жертв Голодомору,
  • будинок, у якому працював академік Потьомкін М. Д. (академік ВАСГНІЛ),
  • пам’ятник Колєсову О.А. (директор землеробного училища (нині ХДЗВА)),
  • могили відомих Потьомкіна М.Д., Колєсова О.А. (директор землеробного училища), Лукашова І.І. (член-кореспондент ВАСГНІЛ),
  • 8 братських могил воїнів радянських війн,
  • пам’ятні знаки ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, воїнам-інтернаціоналістам та учасникам АТО.

Харківський Меморіал Жертв Голодомору розташований на території села Черкаська Лозова біля транспортної розв'язки автомобільної траси «Харків—Москва» та міської окружної дороги, буквально в кілометрі від міської смуги. Центральне місце комплексу посідає скульптурна композиція заввишки 6 метрів, відлита з бронзи і встановлена на насипному кургані заввишки 10 метрів. Автор скульптор Олександр Рідний постарався передати в бронзі трагічне проникливе втілення відчаю української родини, яка залишилася сам на сам зі смертельним лихом голодної смерті — батько ще продовжує опиратися біді й у розпачі дивиться на північ, у бік Росії, а мати, втративши останню надію, здіймає у молитві руки до неба, до них горнеться двійко змучених діток, шукаючи бодай якогось захисту.

В листопаді 2018 року на території Меморіалу було відкрито Музей пам’яті жертв голодомору. Експозиція музею розповідає про три хвилі голодоморів, що розгорнулися на українських землях: 1921-1923 рр, 1932-1933 рр та 1946-1947 рр. До музею передано другу книгу «Національна книга пам’яті жертв 1932-1933 років в Україні. Харківська область».


Фото без опису


На території смт Мала Данилівка є музей історії Харківської державної зооветеринарної академії, конюшня з манежем (початок ХХ століття).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь