Е-консультації

Консультації з громадськістю – це комунікація, процес обміну інформацією між суб’єктами владних повноважень та громадянами чи громадськими об’єднаннями.

Ефективний діалог між органами влади та громадськістю – це один з невід’ємних елементів демократії.

Налагодженню системного діалогу безпосередньо сприяють врахування громадської думки, залучення громадськості до вирішення важливих для суспільства питань та її участь у розробці проектів рішень органів влади.

Саме ці аспекти — завдання для проведення консультацій з громадськістю, що серед інших є не менш важливим механізмом, який забезпечує відкритість та прозорість діяльності органів влади.

Е-консультації можуть ініціювати:

•  органи місцевого самоврядування;
  •  дорадчі органи при ОМС;
  •  громадські об’єднання;
  •  жителі громади.

Не можна використовувати е-консультації для політичної та передвиборчої агітації.

Також заборонено ініціювати питання, які містять заклики, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.

Не будуть розглядатися також ті пропозиції, що містять ненормативну лексику та які не стосуються питання, щодо якого проводяться е-консультації.

Проводити Е-консультації можна у трьох видах:

•  електронне опитування – це проведення опитування задля виявлення громадської думки з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Опитування можуть мати як просту форму (певна кількість варіантів відповідей), так і складну форму (з можливість редагування відповідей).
  •  електронні консультації з громадськістю – це оприлюднення пропозиції щодо вирішення певного питання з можливість коментування учасниками е-консультацій та внесенням власних коментарів.
  •  електронне обговорення нормативно-правового акту – це оприлюднення проекту нормативно-правового акту органами місцевого самоврядування з можливістю коментування документу учасниками е-консультацій та внесенням власних коментарів.