День пам’яті та примирення
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті близько восьмидесяти мільйонів осіб, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу – чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старшому поколінню, – всім загиблим і тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла цієї війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Цього року 8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тому ми добре знаємо ціну війни.
Друга світова стала можливою через змову антигуманних режимів –нацистського і радянського. Спадкоємицею останнього нині є Російська Федерація. Вона прагне привласнити перемогу над нацизмом, щоб маніпулювати й власними громадянами, і міжнародною спільнотою. Ми наголошуємо – жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом.
Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом
переможця для агресивної політики, кульмінацією якої стало злочинне повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року.
Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. Її графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, а з іншого – кривавий слід від кулі.
Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – Україна вдруге відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Крім цього, Російська Федерація системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня.
Вшануймо подвиг українського народу та його значний внесок у перемогу над нацизмом, мужність і силу українців сьогодні, у дні, коли вершиться нова історія світу, адже ворог намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки.
У ці пам’ятні дні схиляємо голови перед героями, що пожертвували своїм життям заради світлого майбутнього у всьому світі.
‼️УВАГА‼️
Застерігаємо населення про небезпеку відвідувати ліси на території Малоданилівської громади.
Бережіть себе та рідних!