Шановні жителі громади!

Дата: 05.08.2021 10:48

Шановні жителі громади!

Звертаємо Вашу увагу на те, що останнім часом до селищної ради надходять скарги з приводу СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СМІТТЯ мешканцями приватного сектору в усіх населених пунктах громади. Особливо це відбувається тоді, коли ввечері спадає спека і відкриваються вікна будинків для провітрювання помешкань.

Нагадаємо про те, що відповідно до діючого  законодавства України, спалювати листя чи сміття  ЗАБОРОНЕНО !

НАСЛІДКИ від спалювання листя чи сміття:

- правопорушники отримують АДМІНІСТРАТИВНЕ ПОКАРАННЯ;

- мешканці (в першу чергу людина, яка спалює листя чи сміття), які дихають димом, отримують найрізноманітніші довгострокові ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ: респіраторні захворювання, алергії, підвищення ризику ВИНИКНЕННЯ РАКОВИХ ПУХЛИН;

- ПОВІТРЯ ЗАБРУДНЮЄТЬСЯ та ЗМІНЮЄТЬСЯ КЛІМАТ через додаткові викиди парникових газів;

- знижується родючість ґрунту через знищення комах та різноманітної рослинності;

- гинуть комахи, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.

- руйнуються гнізда птахів;

-  гинуть тварини від пожеж, або потім від нестачі їжі.

КОДЕКС УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення:

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.